ul. Mickiewicza 20/5, 60-835 Poznań

Napisz do nas

Kurs języka japońskiego w Poznaniu

Nauka języka japońskiego może być znacznie prostsza i ciekawsza niż wiele osób zakłada. Kluczem jest dobry pomysł na to jak wytłumaczyć zagadnienia z języka Kraju Kwitnącej Wiśni, tak, by były one logiczne i zrozumiałe dla osób, które nigdy nie miały z nim styczności.

Najważniejsze informacje:
  • Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po 90 minut w małych 4-10 osobowych grupach;
  • Zajęcia odbywają się w naszej szkole na Moście Teatralnym w Poznaniu (ul. Mickiewicza 20/5)
  • Najczęściej w miesiącu odbywają się 4 zajęcia (chyba, że z układu dni w kalendarzu wypadnie inaczej np. 5 lub 3 zajęcia);
  • Grupy są dostosowane wiekowo, najczęściej dzieci 7-9lat, 10-12 lat, 12-18 lat, 19+ dorośli;
  • Kursy kończą się wewnętrznym egzaminem, po którego pozytywnym zdaniu wydawany jest certyfikat ukończenia nauki języka japońskiego na danym poziomie;
  • Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00 – 21:00 oraz w soboty w godzinach 9:00 – 15:00.
  • Koszt kursu to 250 zł miesięcznie, płatne miesiącami
O nauce języka japońskiego w Pandamo

Kurs języka japońskiego w Szkole Języków Azjatyckich Pandamo skierowany jest do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz firm. Japonia to jedna z największych gospodarek świata, a współpraca handlowa z Polską od lat stoi na wysokim poziomie. Japonia to również kraj o niezwykle interesującej historii, zwyczajach czy kuchni.

W nauce języka japońskiego kluczowa jest koncepcja, której chcemy użyć do tego języka. Wiele osób zakłada, że nauka języka japońskiego musi być trudna, szczególnie wtedy, gdy dowiedzą się, że są w nim aż trzy alfabety: hiragana, katakana i kanji. Niewiele osób wie jednak, że tak naprawdę, zasady wykorzystywania tych alfabetów są bardzo logiczne, a mając kreatywną i spójną koncepcję na przedstawienie języka i znaków, można je łatwo przyswoić poprzez skojarzenia.

Istnieje wiele mitów i stereotypów odnośnie nauki języka japońskiego, jednak wiele z nich utrwalane jest przez osoby, które nigdy nie uczyły się w profesjonalny sposób tego języka. Niewiele osób jest świadomych, że język japoński ma np. gramatykę prostszą niż polska. Gramatykę, która posiada tylko dwa czasy: przeszły i teraźniejszo-przyszły, tylko jeden szyk zdania oraz wiele innych zagadnień, które sprawiają, że osoby, które odważą się rozpocząć przygodę z nauką języka japońskiego, są bardzo często pozytywnie zaskoczone jego prostotą i logiką.

W Szkole Języków Azjatyckich Pandamo wychodzimy z założenia, że żadnego języka nie można w pełni poznać nie poznając kultury danego kraju. Dlatego nauka języka japońskiego w Pandamo to nie tylko nauka hiragany czy katakany (alfabetów japońskich), ale także nauka elementów związane z kulturą (np. manga, anime, kuchnia) i geografią Kraju Kwitnącej Wiśni. Język japoński jest fascynujący, a jego znajomość otwiera możliwości nawiązania towarzyskich oraz biznesowych kontaktów z Japończykami. Japonia to również jeden z największych eksporterów świata, a wiele japońskich firm posiada swoje siedziby w krajach na całym świecie, w tym również w Polsce ( np. Sony).

Kurs języka japońskiego w Poznaniu w Szkole Języków Azjatyckich Pandamo to szansa na naukę języka, którego podczas tegorocznej rekrutacji na państwowych uczelniach wyższych pragnęło uczyć się ponad 10 osób na 1 miejsce.

Na zajęciach dla dzieci oraz młodzieży często pojawiają się motywy związane z mangą i anime. Nierzadko to one są bodźcem i pierwotnym motywem do tego by rozpocząć przygodę z nauką języka japońskiego. Chęć lepszego zrozumienia, tego co mówią postacie komiksów czy animacji, zrozumienia tego jak zostało to oddane w oryginalne, jest motywacją, która jest naturalna. Warto z niej korzystać, gdyż pozwala to naukę języka japońskiego traktować jak przygodę, możliwość w coraz większym stopniu poznawania obszaru fascynacji np. w komiksach. Komiksy japońskie, czy animacje japońskie mają wieloletnią tradycję i często stanowią ekosystem sam w sobie. Na kursach języka japońskiego w Poznaniu w Szkole Języków Azjatyckich Pandamo dokładamy starań, by w zależności od poziomu chęci i zainteresowania grupy wplatać więcej lub mniej wątków związanych z japońską mangą i japońskim anime.