ul. Mickiewicza 20/5, 60-835 Poznań

Napisz do nas

Wszystko zaczęło się od pasji...

Wszystko zaczęło się od pasji zaszepionej podczas wyjazdów do Chin i Azji Południowo-Wschodniej. Potem był pomysł, marzenie. A co gdyby powstało w Poznaniu miejsce, gdzie można by dzielić się i zarażać pasją oraz fascynacją językami i kulturą Azji? A co tam, spróbujmy!

... i małego pokoiku na ul. Dąbrowskiego w Poznaniu
Szkoła Języków Azjatyckich powstała w małym pokoiku na ulicy Dąbrowskiego 17 w Poznaniu w 2011 roku. Powstała z pasji do języków i kultury Azji. Marzeniem, które przeistoczyło się w rozpoczęcie działania szkoły było przekonanie, że języka koreańskiego, japońskiego czy chińskiego można uczyć się w łatwy i przyjemny, a jednocześnie kreatywny sposób. Dostępne na rynku kursy często okazywały się dla nas zbyt sztampowe, oparte po prostu o podręcznik typu czytanka – słówka – ćwiczenia. Języki Azji są fantastyczne, a tylko nasza wyobraźnia ogranicza nas w tym jak oryginalnie i przejrzyście przekazać wiedzę na ich temat. Wierzymy, że da się nauczać języka japońskiego, języka chińskie czy języka koreańskiego w sposób, który sprawi dużo radości i frajdy przynosząc spodziewane efekty przy okazji – jako skutek wspólnie spędzonego czasu wśród osób o podobnych pasjach. Wierzymy, że warto to przekonanie szerzyć, a dowodem jego słuszności jest kilka tysięcy absolwentów naszych kursów.
Kim jesteśmy?

Szkoła Języków Azjatyckich Pandamo to zespół pasjonatów, którzy poza znakomitą znajomością języków Azji, kochają kulturę Azji, a w szczególności swoich obszarów lingwistycznych. Kurs języka koreańskiego, kurs języka japońskiego czy wreszcie kurs języka chińskiego to dla nas coś więcej niż po prostu nauka języka. To poznanie całego ekosystemu kultury, który zahacza o takie wymiary jak kuchnia, muzyka, kinematografii, komiksy, animacje czy sztuki walki. No bo czy słowo kimchi można po prostu zapisać “kiszona kapusta” nie wyjaśniając całej magii i historii tej potrawy. Nasz zespół lektorów zaraża swoją miłością do języka koreańskiego, japońskiego czy chińskiego w pakiecie z całą otoczką kulturową, co sprawia, że nauka jest wyprawą, poznawaniem nowego, a nie tylko nauką mówienia, pisania i czytania w nowym języku.

Nauka chińskiego jest dla dzieci o tyle łatwiejsza, że jest to język oparty na obrazkach, a zatem nauka polega na ich zapamiętywaniu, także pod kątem wymowy. Lekcje pozwalają zrozumieć, że znaki chińskie nie są chaotycznym zbiorem kresek, ale tworzą logicznie uporządkowaną całość. Dla przykładu, znak [mu] oznacza drzewo i ten przedmiot ma przypominać. Odpowiednie wyjaśnienie pomaga w skojarzeniu go właśnie z drzewem.

Korean Wave, czyli koreańska fala (koreańska kultura popularna) zalewa Europę, zdobywając sobie sympatyków również w Polsce ( dwa flashmoby w Warszawie i Krakowie w 2011r. mogą być tego świetnym przykładem) – Big Bang, Wonder Girls, Lee Minho – nie są to już obce w Europie słowa. W zeszłym roku we Francji koreańskie gwiazdy postanowiły zagrać jeszcze jeden, dodatkowy koncert dla fanów z całej Europy, którym nie udało się zdobyć biletów na pierwszy z powod