ul. Mickiewicza 20/5, 60-835 Poznań

Napisz do nas

Kurs języka chińskiego w Poznaniu

Nauka języka chińskiego może być znacznie prostsza i ciekawsza niż wiele osób zakłada. Kluczem jest dobry pomysł na to jak wytłumaczyć zagadnienia z języka Państwa Środka, tak, by były one logiczne i zrozumiałe dla osób, które nigdy nie miały z nim styczności.

Najważniejsze informacje:
  • Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po 90 minut w małych 4-10 osobowych grupach;
  • Zajęcia odbywają się w naszej szkole na Moście Teatralnym w Poznaniu (ul. Mickiewicza 20/5)
  • Najczęściej w miesiącu odbywają się 4 zajęcia (chyba, że z układu dni w kalendarzu wypadnie inaczej np. 5 lub 3 zajęcia);
  • Grupy są dostosowane wiekowo, najczęściej dzieci 7-9lat, 10-12 lat, 12-18 lat, 19+ dorośli;
  • Kursy kończą się wewnętrznym egzaminem, po którego pozytywnym zdaniu wydawany jest certyfikat ukończenia nauki języka chińskiego na danym poziomie;
  • Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00 – 21:00 oraz w soboty w godzinach 9:00 – 15:00.
  • Koszt kursu to 250zł miesięcznie, płatne miesiącami.
O nauce języka chińskiego w Pandamo

Wiele osób zakłada, że pismo chińskie jest bardzo trudne, ale mało kto wie, że wiele znaków chińskich da się logicznie wytłumaczyć, a wszystkie one zawierają także tzw. klucze, które dodatkowo wskazują na znaczenie. To co często zaskakuje wiele osób to fakt, że w nauce języka chińskiego wiele rzeczy prostszych niż w języku polskim, co może zaskakiwać wiele osób. Przykładowo w gramatyce języka chińskiego brak jest odmian przez przypadki, rodzaje liczby czy nawet koniugacji czasownika. Nie ma też czasów, istnieje jedynie czas teraźniejszy, a nie jak np. w angielskim kilkanaście różnych czasów.

Podjeście do nauki języka chińskiego

W Szkole Języków Azjatyckich Pandamo do nauki języka chińskiego podchodzimy holistycznie: od przekazania zasad pisowni i kolejności kreślenia linii w znakach, poprzez zapoznanie z zasadami kaligrafii i odczytywanie znaków chińskich, po praktyczne wykorzystanie wiedzy, czyli rozmowę w tym języku. Naszym priorytetem jest pokazanie, że język chiński nie jest aż tak trudny, jak się wielu wydaje, a tzw. „krzaczki” mają swój sens, a nie są tylko zbiorem chaotycznych kresek. Kursy języka chińskiego w Pandamo to przede wszystkim próba pokazania, że nauka tego fantastycznego języka może być przyjemna, a sam język jest bardzo logiczny i, co może zaskoczyć wielu, przyjemny w nauce.

Dlaczego warto wybrać akurat kurs języka chińskiego?

To język, którego używa dzisiaj ponad 1.3 mld ludności zamieszkującej Chiny oraz inne regiony Azji (np. Tajlandię oraz Malezję). Szybkie rozprzestrzenianie się języka chińskiego to czynnik, który decyduje o tym, że jego znajomość jest bardzo ceniona przez wielu pracodawców. Posługiwanie się nim, nawet na poziomie komunikatywnym, pozwala zbudować zupełnie inny poziom relacji z Chińczykami, otwiera też wiele możliwości dla osób, które planują zwiedzanie historycznych i ciekawych miejsc w Chinach. W Państwie Środka obecnie poza dużymi miastami język angielski nie jest jeszcze powszechnie znany, i znajomość języka chińskiego pozwala na dotarcie do miejsc mniej znanych turystycznie, oddających prawdziwego ducha Chin, jak np. 1000-letnie wodne miasto Tongli.

Sinologia (filologia chińska) to kierunek, który rocznie kończy w Polsce zarówno na uczelniach państwowych, jak i prywatnych jedynie kilkadziesiąt osób. Dołączenie do grona osób, które potrafią posługiwać się językiem chińskim, to element, który mocno wyróżnia i który pozwala zbudować osobistą przewagę na rynku pracy.